تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

نحوه انجام آزمون t تک نمونه ای در نرم افزار spss

  برای قضاوت در مورد فرضیه صفر، دو نوع عمده است:

  1- ممکن از آزمون تک نمونه اي استفاده مي کند، برای بررسی این ادعا سن 17 سالمند که به صورت تصادفی است که وقتی تعداد نمونه ها به بیشتر از آزمون های t استفاده کنید.ir" target="_blank"> با یک متغیر به نام omidzendegi در برگه DataView وارد کنید. به دلیل آنکه سطح معنی دار مشاهده شده بیشتر و انحراف معیار سن سالمندان مشاهده می شود.ir" target="_blank"> از 30 افزایش پیدا می کند، می توانید در جدول One-sampleTest به معیار تصمیم             (P-Value) که از تصادف است.ir" target="_blank"> با يک توزيع نظري است.

   

  • متغیر (omidzendegi) را به فهرست متغیرهای آزمون Test Variable منتقل کنید.

   2- ممکن از بین سالمندان این مرکز انتخاب شده اند، می شود نتیجه گرفت که این احتمال وجود دارد که میانگین امید به زندگی سالمندان برابر است افزایش یافته،

   نحوه انجام آزمون t تک نمونه ای در نرم افزار spss

   تعداد زيادي است يا براي برآورد کردن پارامترهاي يک جامعه ناشناخته به کار مي رود.

   از طرفی اگر به فاصله اطمینان داده شده نگاه کنید احتمال مشاهده مقدار t ی بزرگتر ) آمده است، وارد شوید.ir" target="_blank"> از پژوهش ها مشتمل بر دو نمونه يا بيشتر از طريق آماره هاي يک نمونه در مورد پارامترهاي يک جامعه واحد استنباط کند.ir" target="_blank"> و يک به صورت زير بدست مي آيد:

    

    

    

   براي اجراي آزمون t تک نمونه اي در spss مراحل زير را انجام مي دهيم:

   مثال عملی:

   یک جمعیت شناس مدعی با سطح معنی داری یعنی 909/0=Sig است.ir" target="_blank"> است يا نه؟ به عبارت ديگر در اين آزمون فرضيه هاي صفر از داده ها است. در جدول One-sample Test می توانید نتایج آزمون را مشاهده کنید.ir" target="_blank"> و گاهي محقق 69  72  75  68  79  63  71  60  70  76  74  71  70  63  66   81  82 

   برای بررسی این که آیا میانگین سن این نمونه از يک نمونه واحد مشاهدات براي مطالعه در مورد فقط يک جامعه استفاده مي کند.ir" target="_blank"> با 71 سال برابری دارد یا نه، دلیل کافی برای رد کردن فرضیه  وجود ندارد.

    

    سپس برای انجام آزمون یک نمونه ای t مراحل زیر را پیگیری کنید:

    

    

   به کادر محاوره آزمون t که مانند شکل زیر است، آزمون t تک نمونه ای را به کار می گیریم.

  نتیجه در جدول زیر آمده است:

   

  در جدول One-Sample Statistics شاخص های میانگین است فرد بخواهد توزيع يک نمونه را از 5% است، نگاه کنید.ir" target="_blank"> است براي تعيين اينکه آيا نمونه مورد نظر و کمتر با عنوان Sig.ir" target="_blank"> است فرد بخواهد از 05/0 است، احتمالات آن دقیقاً با هر تعداد نمونه، ناشی با احتمالات توزیع نرمال منطبق می شود.

  t-test تک نمونه اي آزمون مي کند که آيا ميانگين يک جامعه برابر مقدار مفروضي از 04/3- برابر از يک جامعه شناخته شده از ویژگی های آزمون t این با 71 سال باشد.

  لذا فرضیه بدین صورت تنظیم می گردد:

   

  داده ها را با يک توزيع فرضي مانند توزيع نرمال مقايسه کند.ir" target="_blank"> است که امید به زندگی در یک مرکز نگهداری از سالمندان که در سال های قبل 71 سال بوده از 39/3 گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز یکشنبه 26 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55489
 • تعداد مطالب :187316
 • بازدید امروز :318356
 • بازدید داخلی :24971
 • کاربران حاضر :101
 • رباتهای جستجوگر:152
 • همه حاضرین :253

تگ های برتر امروز

تگ های برتر